STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

Ilie Damascan si Liviu Mihai au marcat pentru Farul Constanta

Teleorman Sport • 28-01-2021, 10:00:06 • 259 vizualizari

Fostii jucatori ai celor de la Turris Turnu Magurele, Ilie Damascan si Liviu Mihai, au  marcat primele  goluri  pentru Farul Constanta, in  meciul de pregatire cu echipa secunda a celor de la Dinamo 2. Elevii lui Ianis Zicu au întâlnit pe Dinamo 2, formație din Liga a 3-a, în fața căreia s-au impus clar, cu scorul de 6-0. Scorul a fost deschis în minutul 19 de Ilie Damașcan (foto), iar în finalul primei reprize constantenii au mai punctat de două ori, prin Cosmin Bîrnoi, în minutul 41, și Robert Silaghi, în minutul 45. Intrat la pauză, Simon Măzărache a mărit avantajul, în minutul 47. Până la final, marinarii au mai înscris de două ori, în minutul 52, prin Liviu Mihai, aflat la prima reușită de la revenirea în tricoul Farului, și, în minutul 72, prin Florin Bălan.

Farul Constanţa : Fara (46 Dur-Bozoancă) – Greu (60 Băjan), Leca, Antoche, Carabela (60 D. Panait) – L. Mihai (68. D. Savu), Cruceru (60 I. Ursu) – Bîrnoi (46 Măzărache), Silaghi, Damașcan (60 Fl. Bălan) – Banyoi (55 Al. Stoica).

Continuare pe Teleorman Sport » Articole Teleorman Sport »