× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

Meciuri de pregatire | Alexandria a castigat la CSA Steaua, iar Cetatea a pierdut acasa

Teleorman Sport • 10-02-2024, 20:00:03 • 148 vizualizari

Steaua – CSM Alexandria 0-1

În penultimul amical al perioadei de iarnă, CSM Alexandria s-a impus în Ghencea, în fața celor de la Steaua, cu scorul de 1-0 (0-0).

Unicul gol al meciului a fost reușit de Ștefan Cană, minutul 57, la o aglomerare în careu advers. În ultimele minute, pe contraatac, Călin a avut șansa de a face 2-0, dar a ratat din poziție singur cu portarul.

Steliștii au dominat teritorial, au avut și două bare, dar echipa lui Trică a absorbit bine presiunea, iar rezultatul final, prima înfrângere a steliștilor în amicale, este unul corect.

CSM Cetatea Turnu Măgurele CS Tunari (L2) 1-5

Cetatea Turnu MAgurele: Jercălău – Pintilie, Catrici, Ciocoteală, Dinu, Popescu, Ioniță, Pleșa, Nițu, Xhixho, Dane.

>

Min.>

>

>

Repriza a două începe în formula: Vieru – Iakabfi, Suciu, Pintilie, Cristea, Moumbagna, Manole, Niță, Stancu, Ilie, Igninobaro.