STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

SCENE DE HULIGANISM LA BUJORU

Teleorman Sport • 28-03-2021, 22:00:08 • 174 vizualizari

In cursul zilei de astazi a fost programat un meci amical intre CS Vartoape si nou-infiintata, Bujoru, meciul s-a jucat in comuna Bujoru.  In minutul 15, gazdele conduceau deja cu 3-0, dupa numai 10 minute, oaspetii au revenit  si au egalat la 3, de aici s-a declansat infernul, un ”jucator de fotbal”  de la Bujoru,  cu chef de scandal, a inceput sa loveasca in stanga si in dreapta adversarii, doi jucatori ai echipei CS Vartoape au fost nevoiti sa alerge prin curtile oamenilor, moment in care aproximativ 40 de persoane  care urmareau meciul, au plecat in urmarirea lor, acestia au fost  echipati cu  tevi din metal  si  tot ce isi doreau  era sa ii altoiasca pe cei doi jucatori ai echipei adverse, aceste scene pot fi incadrate la tentativa de omor.  Aceste iesiri nu isi au rostul in  fotbalul judetean,  jucatorii si echipele care provoaca astfel de incidente  ar trebui sa dispara.  Din sursele Teresport.ro, primarul comunei ar fi luat deja masuri, echipa nou-infiintata din Bujoru  a fost desfiintata.

Redactia Terespor a reusit sa vorbeasca cu un martor la aceste incidente.

In viata mea nu am vazut asa ceva, acolo este vestul salbatic, ne era frica pentru colegii nostrii, spectatorii urlau ca nu scapa vii de acolo, spectatorii au fost echipati cu bate si tevi metalice, parca am fost in razboi, nu la un meci amical!!

Continuare pe Teleorman Sport » Articole Teleorman Sport »