În data de 5 ianuarie a.c., polițiștii au fost sesizați de către un bărbat, de 37 de ani, din comuna Peretu, despre faptul că, la data de 1 ianuarie a.c. a fost amenințat de un alt bărbat, prin mesaje vocale trimise pe o rețea de socializare. În urma administrării probatoriului, bărbatul a fost reținut, pentru 24 de ore.
În aceeași zi, polițiștii au fost sesizați de către o femeie, de 44 de ani, despre faptul că un bărbat, fost concubin al acesteia, ar fi luat cei doi copii minori pe care îi au împreună, conform dreptului de vizită stabilit, însă nu i-a mai înapoiat, așa cum era obligat prin sentință civilă. Împotriva bărbatului a fost dispusă măsura reținerii. Cercetările sunt continuate, în cadrul dosarelor penale întocmite pentru amenințare, respectiv nerespectarea măsurilor privind încredințarea minorului, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Roșiori de Vede.
Din aceeasi publicatie - Informatia de Teleorman
Distribuție Oltenia: LUCRĂRI PENTRU PREVENIRE ȘI CORECTARE AVARII – SĂPTĂMÂNA 15.06.2025 – 21.06.2026 – TELEORMAN
Sezon încheiat cu succes de sportivii secției de karate a CSM Alexandria la Cupa Orașului Voluntari
Percheziții pentru braconaj în Teleorman și Olt: bunuri de peste 58.000 de lei confiscate
Stiri - Informatia de Teleorman
De la ora 12.00, județul Teleorman intră sub Cod Galben de instabilitate atmosferică și averse însemnate cantitativ. O altă avertizare a fost emisă pentru ziua de mâine
Angajări în primăriile și instituțiile din Teleorman. Se caută casier, educator, electrician, contabil și șef serviciu