× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

CSM Alexandria s-a calificat in Grupele Cupei Romaniei dupa ce a trecut de Chiajna

Teleorman Sport • 31-08-2023, 10:00:04 • 281 vizualizari

CSM Alexandria s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in Grupele Cupei Romaniei dupa ce a trecut de Concordia Chiajna cu scorul de 1-0, prin golul inscris de Nitescu in minutul 49 cu un sut aproape de vinclu. Meciul a inceput cu o dominare usoara a ilfovenilor si in minutul 34, Catalin Cocos a ratat o ocazie rarisima, cu poarta goala din 2 metri a trimis cu balonul peste poarta, in repriza secunda, Nitescu inscrie cu un sut superb, aproape de vinclul portii, dupa care, Chiajna trece la carma jocului, insa, jocul exact al apararii alexandrinene si-a pus amprenta, iar Cana, Băican si neobositul Nedelea, au pastrat rezultatul pana la ultimul fluier al arbitrului. De remarcat, teleormaneanul Gabriel Nedelea, care, dupa parerea noastra, a fost jucatorul meciului.