× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI TELEORMAN

Cetatea Turnu Măgurele a câștigat primul meci de pe teren propriu

Teleorman Sport • 11-09-2022, 10:00:05 • 16 vizualizari

Astazi, de la ora 17:00 a avut loc partida dintre Cetatea Turnu Măgurele și Flacăra Horezu, dupa o prima repriza echilibrată, fara ocazii de poartă, oaspetii rămân în inferioritate numerica, vine minutul 75, cand Ionica este faultat în careu, însă de la margine a fost semnalizat offside, în cele din urma, centralul Marius Chițu din Târgoviște a „trecut ” peste asistent si Pleșea a marcat pentru 1-0. Minutul 92, Andrei Damian reușește golul carierei, vede portarul vâlcean ieșit dintre buturi si trimite un lob de senzație de la 45 de metri, în minutul 95, oaspetii si-au marcat un autogol.

Cetatea Turnu magurele : Musceleanu – Dogaru, Costache, Fieraru, Nadolu, Suciu, Pleșea, Godin, Mihăilă, Ionică, Radu

Universtatea 22 Craiova – CSM Alexandria 0-1

Viitorul Dăeşti – Sporting Roșiori 2-1

Petrolul Potcoava – Cozia Călimăneşti 0-0

Vedita Colonesti – Minerul Costeşti 0-2