× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI TELEORMAN

STIRI TELEORMAN

 
alege dreapta unita

Rezultate de excepție pentru sportivii Secției de Karate CSM Alexandria la Cupa României de Karate SKDUN

Ziarul Teleormanul • 14-05-2024, 14:00:11 • 62 vizualizari
 

În perioada 11-12.05.2024, sportivii Secției de Karate din cadrul CSM Alexandria, aflați sub pregătirea lui Sensei Caracaleanu Sorin Gabriel (4 dan), au participat, în număr de 37, la Cupa României de Karate SKDUN, competiție organizată de către Departamentul de Karate SKDUN din cadrul FRAM (Federația Română de Arte Marțiale), ce a fost găzduită la Sala Sporturilor “Gabriela Szabo” din Voluntari și a fost, totodată, a doua competiție națională importantă din an care a adunat la start 35 de cluburi și un total de 650 de sportivi, ceea ce a evidențiat nivelul foarte ridicat de participare.

Deschiderea competiției a fost oficiată de către președintele Federației Mondiale de Karate SKDUN Shihan Aurel Pătru (8 Dan), președintele Federației Române de Arte Marțiale (FRAM) Kancho Florentin Marinescu (10 Dan), președintele COSR și campionul olimpic la scrimă Mihai Covaliu, precum și căpitanul echipei naționale de karate Circiu Sorin “Ciu”.

La final, sportivii alexăndreni au reușit să se impună pe podium cu un total de 86 medalii dintre care: 30 de medalii de aur și titluri de campioni, 28 de medalii de argint și titluri de vicecampioni și 28 de medalii de bronz.

Cu titluri de Campion și medalie de aur menționăm pe: 1. Coman Alexia:

Kata individual; 2. Dina Silviu Matei: Kata individual; 3. Ovedenie Maria Alexandra: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite; 4.Sfircă David Gabriel: Kihon Ippon kumite; 5. Zlateanu Erick: Kihon Ippon kumite, Kata individual; 7. Durla Mihnea Ștefan: Kihon Sambon Kumite; 8. Radu Eduard Mihai: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite; 9.Tudorache Alexandru-Gabriel: Kata individual, Kihon Ippon kumite; 10. Nazat Alexandra:

Kihon Ippon Kumite; 11. Stafie Eduard Nicolas: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite; 12. Manea Andreea Alice: Kata individual, Kihon Ippon kumite; 13. Caplescu Alexandru Nicolas: Kihon Ippon Kumite; 14. Ghițescu Mario-Andrei: Kihon Ippon Kumite, Kihon Kumite; 15.Bogdan Rares: Kihon Ippon Kumite; 16. Alexe Andrei Sebastian: Kata individual, Kihon Sambon Kumite; 17. Sirbu Rareș: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Kumite; 18. Badea Alexandru: Kata individual.

Vicecampioni și medalie de argint au obținut următorii: 1. Dinu Mihaela: Kata individual, Kihon Ippon Kumite; 2. Buzica Amelia Maria: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite; 3. Nedelea Karina Andreea: Jyu Kumite Sambon Shobu; 4. Ivanoiu Raisa: Kata individual; 5. Tudorache Ștefan: Kihon Sambon Kumite; 6. Stoica Robert Andreas: Kihon Sambon Kumite; 7. Hainagiu Ingrid: Kihon Sambon Kumite; 8. Andrei Alexandru Răducu: Kihon Ippon Kumite; 9. Magereanu Maria Madalina: Kata individual; 10. Mitran Nicolas:

Jyu Kumite Shobu Ippon; 11. Zlateanu Erick: Kihon Sambon Kumite; 12. Ghițescu Mario Andrei: Kata individual; 13. Durla Mihnea Ștefan: Kata individual, Kihon Ippon Kumite; 14. Andrei Ioana Maria: Kihon Ippon Kumite; 15. Nazat Alexandra:

Kihon Sambon Kumite; 16. Manea Andreea Alice: Kihon Sambon Kumite; 17. Rat-Dinca Darius: Kata individual; 18. Crăciun David Gabriel: Kata individual

Kihon Ippon Kumite; 19. Gavanescu Denis: Kata individual, Kihon Sambon Kumite; 20. Bogdan Matei: Kihon Ippon Kumite; 20. Bogdan Rares: Kata individual, Kihon Sambon Kumite; 21. Petre Rareș: Kata individual.

Medalie de bronz și locul al 3-lea au obținut următorii sportivi: 1. Dinu Mihaela:

Kihon Sambon Kumite; 2. Ivanoiu Raisa: Kihon Ippon Kumite; 3. Tudorache Ștefan: Kata individual, Kihon Ippon Kumite; 4. Cita Alexandra: Kata Individual,

Jyu Kumite Shobu Sambon, Jyu Kumite shobu Ippon; 5. Coman Alexia:

Kihon sambon kumite; 8. Stoica Robert Andreas: Kata Individual, Kihon Ippon Kumite; 9. Hainagiu Ingrid: Kata Individual; 10. Sfircă David Gabriel: Kata Individual, Jyu Kumite; 13. Andrei Alexandru Răducu: Kata Individual, Kihon Sambon; 14. Mitran Nicolas: Jyu Kumite Shobu Sambon; 15. Rat-Dinca Darius:

Kihon Ippon Kumite, Jyu Kumite Shobu Ippon; 16. Nazat Alexandra:

Kata individual; 17. Caplescu Alexandru Nicolas: Kata individual; 18. Guță Andreea Sofia: Kata individual, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite; 19.  Nedelea Karina: Jyu Kumite shobu Ippon; 20. Bogdan Matei: Kihon Sanbon Kumite; 21. Alexe Andrei Sebastian: Kihon Ippon Kumite; 22. Badea Alexandru:

Kihon ippon kumite, Jyu kumite.

O evoluție foarte bună au avut-o și sportivii Ion Bogdan și Harabagiu Daria, ambii fiind foarte aproape de clasarea pe podium.

Related

 
 
Continuare pe Ziarul Teleormanul » Articole Ziarul Teleormanul »
 
Rezultate Excepție Pentru Sportivii Secției Karate Alexandria României Karate