STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

Fotbal femimin: Universitatea Alexandria a ÎNVINS echipa Selena Constanța

Liber in Teleorman • 14-09-2020, 12:00:11 • 205 vizualizari

În cea de-a doua etapă a sezonului, Universitatea Alexandria a întâlnit pe terenul din localitatea Buzescu echipa Selena Constanța, pe care a învins-o cu scorul de 2-1 (0-0 la pauză), prin golurile marcate de Cristina Tudorache și Otilia Durlă.
Elevele lui Călin Pistolea au început jocul timorate, fiind dominate în prima repriză de adversarele lor care au avut câteva situații de a marca. În cea de-a doua repriză, jocul a fost total schimbat, fetele noastre au dominat și au reușit să își creeze multe ocazii de a marca.
Echipa trimisă în teren:
Andreea Pencea, Flavia Tatu, Oana Dumitrache, Cristina Tudorache, Roxana Șerban( Ana Boldeiu 55), Claudia Pană, Genoveva Roșie, Mădălina Radu, Andra Olaru, Otilia Durlă, Mădălina Zanfir ( Elena Frîncu 46).
Următorul meci va fi în deplasare, pe terenul campioanei Olimpia Cluj-Napoca, în data de 27 septembrie.

Continuare pe Liber in Teleorman » Articole Liber in Teleorman »