× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI TELEORMAN

alege dreapta unita

SuperSocial / Campionatul European Under 21: Ucraina câștigă în fața Franței cu scorul de 3-1 și se califică în semifinalele competiției

Teleorman Sport • 04-07-2023, 10:00:04 • 258 vizualizari

Reprezentativa Ucrainei s-a calificat, duminică seară, în semifinalele Campionatului European Under 21, învingând în sferturi Franţa, pe Clluj Arena, scor 3-1, într-un meci din sferturi în care a revenit de la 0-1. Francezii au avut un gol anulat, anunță news.ro.

Au marcat Cheki ’19 pentru Franţa şi Sudakov ’32 (penallti), ’44 şi Bondarenko ’86 pentru Ucraina.

În semifinale, Ucraina va întâlni Spania, în data de 5 iulie, pe stadionul Steaua. În aceeaşi zi, Israel şi Anglia vor disputa cealaltă semifinală, la Batumi. Desi trece printr-o perioada foarte dificila, tara aflandu-se in plin razboi de peste un an si jumatate, nationala Ucrainei nu resimte asta si este cu un pas in finala.

sursa:stiripesurse.ro

Continuare pe Teleorman Sport » Articole Teleorman Sport »